Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Legenda Ondřej Basjuk

23. 10.-29. 10. / Galerie Havelka / Kresba

Už jen do 29.10.2015 můžete v Galerii Havelka, Martinská 4, Praha 1, zhlédnout výstavu – výsledek práce Ondřeje Basjuka.

Jedná se o první díl výstavního projektu „Legendy Gr2“.

Příležitost vidět malíři přímo pod ruku se naskytne v Galerii Havelka od konce října do poloviny prosince 2015 v průběhu pilotního dílu projektu „Legendy Gr2“.

Během osmi týdnů se zde postupně představí osm tvůrců, o kterých se v prostředí Kokoliova ateliéru Grafika 2 na AVU v Praze vyprávějí legendy. Jsou to jak umělci, kteří se prosadili na výtvarné scéně, tak i osobnosti, které léta intenzivně pracují v soukromí ateliéru a jejichž dílo může být pro veřejnost speciálním překvapením.

Galerie Havelka svou dispozicí umožňuje kolemjdoucím pohled do interiéru galerie. Umělci budou vytvářet své dílo přímo na místě a to za plného „dozoru“ veřejnosti. Přijďte se podívat naživo do Martinské ulice, případně sledujte průběh tvorby na webové adrese www.galeriehavelka.cz/cs/aktuality

První představenou legendou je ONDŘEJ BASJUK.

Ačkoli je teprve nedávným absolventem AVU, stačil už získat značné renomé, výtvarná ocenění a zájem sběratelů. Jeho obrazy jsou tajuplné a zároveň nasycené obsahy a souvislostmi. Basjukova svrchovaná malířská technika je ve službách zvláštní směsi humanismu, sarkasmu a melancholie. Více na www.basjuko.blog.cz

Detailní průběh výstavy:

Práce autora na obraze od soboty 24. října vždy od 12 do 18 hodin,
Vernisáž v úterý 27. října 2015 od 16 do 20 hodin,
Galerie je otevřena i ve středu a čtvrtek od 16 do 18 hodin.

Připravené jsou následující Legendy: Ryan O’Rourke, Vilém Balej, Klára Stodolová, Libuše Vendlová, Jakub Romanov, Pavel Příkaský, Zuzana Růžičková.

Projekt je věnován Šárce Trčkové.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Legenda Ondřej Basjuk