Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Laura Kovanská – Stories aneb Nejtitěrnější výstava jakou jste kdy viděli

Do 29.6.2018 bude v Galerii pod Palmovkou ve foyer Divadla pod Palmovkou, Zenklova 34, Praha 8, přístupná zajímavá výstava fotografií Laury Kovanské – Stories aneb Nejtitěrnější výstava jakou jste kdy viděli. Galerie je otevřena v den konání divadelního představení na velké scéně od 18:00 do 19:00. Vstup je volný.

Laura Kovanská (*1983) je uznávaná fotografka, která se specializuje na portrétní a módní fotografii již přes deset let. Jako jedna z mála využívá pro svou komerční práci i analogové médium a neúnavně tak propaguje opomíjenou klasickou fotografii. Díky svému otevřenému přístupu, smyslu pro humor a neuvěřitelnému fototalentu si vytvořila jedinečný a nezapomenutelný rukopis a styl, který dnes inspiruje mnoho fotografů a umělců po celém světě.

Výstava STORIES se zaměřuje na sérii vyprávění tajemných poetických příběhů, mnohdy inspirovaných i vlastním životem fotografky. Každá část této série se vyznačuje jiným příběhem, který se za fotografiemi skrývá a divák má jedinečnou možnost, díky syrové poetice, proniknout do hloubi nejen autorčiny duše. Tyto fotografické práce se vyznačují využitím média instatní analogové fotografie, které se stává v digitální době grafického přebytku čím dál tím více vyhledávanější, a to nejen na poli komerční fotografie. Několik těchto sérií bylo vyžádáno a publikováno i v prestižních světových časopisech zabývajícími se uměleckou fotografií.

Kromě fotografování se také zabývá produkcí fashion editoriálů pro světové časopisy a její tvorba významně zasahuje do reklamy. Její fotografie jsou zveřejněny ve FORBES, VANITY, Vogue Italia, VICE, C-HEADS, ForMen, FotoVideo a mnoha dalších. Pracovala na nespočtu reklamních kampaních, například pro Pilsner Urquel, REDBULL, Heineken, Czech Air Force, AVAST SOFTWARE, Budweiser Budvar, STRONGBOW a pro mnoho dalších zahraničních i českých značek či agentur. Od loňského roku byla vybrána jako oficiální česká ambassadorka unikátního analogového systému INSTAX SQUARE od japonského výrobce FUJIFILM.

Laura Kovanská – STORIES – aneb Nejtitěrnější výstava jakou jste kdy viděliFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Laura Kovanská – Stories aneb Nejtitěrnější výstava jakou jste kdy viděli