Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Ladislav „Laco“ Garaj – obrazy

Do 16. 5. 2023 se v novém příjemném podniku Koncept Letná, Keramická 218/6 (vstup z Čechovy ulice), Praha 7 – Bubeneč, koná zajímavá výstava obrazů Ladislava „Laco“ Garaje.

Laco Garaj se narodil roku 1959 v Rimavské Sobotě. V letech 1974-1977 studoval obor sochařství na SUPŠ Brno pod ateliérovým vedoucím ak. soch. Ladislavem Martínkem. V letech 1978-80 byl součástí beatnické komuny umělců kolem Václava Stratila v Olomouci.
 
Ve svých nejčerstvějších pracích autor zkouší pro něj dosud nezvyklé techniky, kdy nejvýrazněji působí použití sprejů a fluorescenční barevnost. Tyto malby se vyznačují erupcí nové energie, jež vyrůstá z Lacovy osobité malířské tradice – expresivně pojaté malby abstrahující figuru, geometrii či využívající volné barevné plochy. Tyto náměty však Garaj v novém cyklu zpracovává výrazně jinak a dalo by se očekávat, že soubor velkoformátových maleb představuje pro umělce vykročení do nové tvůrčí kapitoly.
 
Výstava je prodejní
 
Hudba na vernisáži: Karkula a MCh


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Ladislav „Laco“ Garaj – obrazy