Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Lada Semecká & Petr Lada: Jákobův žebřík

2. 12.-13. 1. / Galerie Havelka / Sklo

Do 13. 1. 2022 můžete v Galerii Havelka, Martinská 4, Praha 1, zhlédnout velmi zajímavou výstavu Lady Semecké & Petra Lady: Jákobův žebřík.

Výstava “Jákobův žebřík“ v Galerii Havelka je snovým vyjádřením starozákonního příběhu. Ústředním motivem výstavy je socha Jákobův žebřík od Petra Lady, který je doplněn obrazy mraků a oblačných soustav Lady Semecké.

Kurátor:Vendula Fremlová

S výstavou byl spojen ve čtvrtek 2. 12. 2021 jednodenní audiovizuální projekt „Transkripce na klenbu“ v kostele Sv. Martina ve zdi.

Pro projekt byla vytvořena monumentální nádoba z porcelánu, do které proudila voda. Nádoba se naplňovala a zvuk proudící vody byl snímán zvukovými snímači a dále zpracováván bubeníkem Janem Horvátem. Proměna zvuku postupným plněním nádoby souvisí s představou času rytmizovaného do sedmi dnů v týdnu. Sedm dnů symbolizuje sedm tónů. Jedinečnost člověka symbolizoval hlasový vstup v podobě zpěvu Martin Prokeš, vizuální projekce Matyáš Lada.

Odkaz na záznam:  

https://www.youtube.com/watch?v=ER3niu7-bScFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Lada Semecká & Petr Lada: Jákobův žebřík