Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Lada Semecká: Introverze

Do 24.4.2016 bude v Galerii Kuzebauch, Říčanova 19, Praha 6 (tram Říčanova a pak cca 500 m), přístupná zajímavá výstava Lady Semecké: Introverze.

Vstup je volný. Galerii je možno navštívit od pondělí do pátku mezi 10. a 17. hodinou (po zazvonění na zvonky Happy Materials nebo Knihovna materiálů matériO). V průběhu března bude otevřena i přilehlá kavárna, skrze kterou bude výstava taktéž přístupná.

Pražská Galerie Kuzebauch představí objekty sklářské výtvarnice Lady Semecké. Soubor sklářských objektů s názvem Introverze vznikl kombinací vytříbené estetiky a neokázalosti. Vystavené objekty prostupuje harmonie a emoční hloubka umocněná precizností práce s materiálem.

Autorský rukopis Lady Semecké formovalo studium na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v ateliéru profesora Vladimíra Kopeckého, jenž vedl své studenty ke svobodnému tvůrčímu projevu a samostatnosti. Díky rokům stráveným na prestižním Toyama City Institute of Glass Art jsou na jejích objektech patrné známky vlivu japonské kultury.

Sklářské objekty Lady Semecké jsou charakteristické důrazem na řemeslo. Využívá klasické techniky rytí skla, se kterou se seznámila na pracovní stáži v karlovarské sklárně Moser. Tato znalost je základem pro její další experimentování za pomoci novějších technologií. Nástupem na Institut výtvarné kultury v Ústí nad Labem se více zaměřila na tvar objektů, časem se ale opět vrátila k rytině. Začala ji vnímat spíše jako detail než jako celoplošnou dekoraci.

Semecká při práci využívá i techniky fusingu. Spékáním tabulek skla, které prosypává pískem, vznikají objekty, jež můžeme vnímat jako obrazy skryté ve skle. Obrazy zachycují lidské radosti, sny i smutky. V kontrastu ke křehkému a zamlženému sklu stojí tavený čedič. Materiál, který stejně jako sklo zrcadlí procesy vznikající při zpracování.

Kurátor výstavy: Petr NovýFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Lada Semecká: Introverze