Vernisáž Kulturní a kreativní aktivity v industriálu
Do 16. 11. 2025 můžete v Galerii Jaroslava Fragnera, Betlémské náměstí 5a, Praha 1, navštěvovat zajímavou výstavu Kulturní a kreativní aktivity v industriálu.
Otevřeno st–ne 14:00–19:00, vstup zdarma
Výstava Kulturní a kreativní aktivity v industriálu představuje výsledek mapování kulturních a kreativních průmyslů a souvisejících aktivit v České republice využívajících opuštěné industriální stavby. Zahrnuje soupis 354 velmi různorodých realizací konverzí v ČR a analýzu jejich vybraných aspektů. Celý projekt zastřešuje motto, že nově vložené kulturní a kreativní aktivity do opuštěných industriálních staveb výrazně napomáhají záchraně průmyslového dědictví, které tak může uniknou své destrukci, a naopak může přinášet společnosti mnohé benefity.
Více informací na:
Výstava byla financována z prostředků Programu na podporu aplikovaného výzkumu v oblasti národní a kulturní identity na léta 2023 až 2027 (NAKI III) Ministerstva kultury ČR v rámci projektu Aktivní záchrana nemovitého průmyslového dědictví formou nového využití (DH23P03OVV025).
Námět/kurátoři: Lenka Popelová, Tomáš Šenberger
Textové libreto: Tomáš Šenberger, Lenka Popelová, Pavla Pražáková
Vizuální libreto: Pavla Pražáková
Spolupráce na libretu: Jan Pustějovský, Karel Hájek, Nikolay Brankov
Grafika panelů: Alexej Pražák
Grafika seznamu a mapy: Aleš Luzar
Mapy: Jiří Krejčí
Seznam: Nikolay Brankov
Překlad: Lucie Návratová
Spolupracovníci: Klára Ciesarová, Hana Bořková, Tomáč Čunderlik, Martina Jarošová, Vít Jurica, Jan Kuták, Martin Lapšanský, Tomáš Med, Asthar Najla, Tomáš Ploc, Jakub Strejc, Viktorie Sýkorová, David Šťastný, Martin Štibor


Creative Commons Attribution