Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Kubánské umění opět v Praze // De nuevo arte cubano en Praga //

23. 9.-30. 9. / Galerie ABF / Malba

Pouze do 30.9.2015 bude v Galerii Nadace ABF, Václavské náměstí 31, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Kubánské umění opět v Praze // De nuevo arte cubano en Praga //. Otevřeno PO – PÁ: 8:30 – 16:30 h, VSTUP: volný.

Galerie M54, Velvyslanectví Kubánské republiky v ČR a České centrum fotografie pořádají výjimečnou výstavu, která představuje téměř sto výtvarných děl – olejů, akrylů, kreseb, grafických listů a plastik od třinácti předních kubánských výtvarníků.

Tři malíři Martha Jiménez Pérez, Alberto Moran Socorro a Angel Antonio Alfonso Castillo se výstavy a všech dalších doprovodných programů osobně zúčastní. Jsou plánovány beseda výtvarníků s odbornou veřejností, workshop se studenty uměleckých škol, komentované prohlídky a řada dalších společenských setkání.

Všichni prezentovaní umělci patří nejen doma na Kubě, ale i ve světě k uznávaným autorům a zvláště Martha Jiménez je výtvarnou osobností uznávanou v mnoha zemích všech kontinentů, je držitelkou prestižních ocenění.

Prezentovaná ukázka tvorby současných kubánských autorů je charakteristická svou dynamikou, příznačných latinsko americkým temperamentem, svěžestí barev, různorodostí námětů i uměleckým zpracováním. Výstava bude pro návštěvníky jistě milým překvapením a zaujme právě svým optimistickým vyzněním a pozitivním nábojem.

Slavnostní večer se uskutečnil ve středu 23. Září 2015 za osobní účasti autorů. Záštitu převzal a osobně se též zúčastnil Jeho Excelence Fermín Gabriel Quinones Sánchez velvyslanec Kubánské republiky v ČR.

Po skončení pražské části bude výstava pokračovat v Karlových Varech.

Dobrá zpráva je, že vystavená díla je možné i zakoupit.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Kubánské umění opět v Praze // De nuevo arte cubano en Praga //