Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Kristýna Procházková: Lásko voníš dehtem

30. 3.-28. 5. / Prostor 39 / Malba

Do 28. 5. 2023 je v galerii a kavárně alternativního Prostoru 39, Řehořova 33/39, Praha 3 (bus U Památníku), zdarma přístupná zajímavá výstava obrazů a instalací Kristýny Procházkové: Lásko voníš dehtem.

…no co myslíš , nechala jsem ho tam vyspat a vytopil mi koupelnu. To bylo naposled, fakt, přísahám Jahvemu, na popel Jana Husa a taky Jany z Arku a vůbec na všechny svatý ženy, který se vzdaly lidskýho objetí pro lásku ke světu. Snad stejně stojí spíš za to koukat se z okna ven, jak ty starý báby s fialovýma vasama. Vyklonit se do ulice a nahlas zpívat, tak aby to každej slyšel. Lidi aby zvedali hlavy k obloze, hledali tu písničku a nacházeli přirom růžový mraky nad obzorem, trvalky v truhlících a mladý holky, co kouří na parapetech. Takovej svět se dá snadno milovat. Když vyjdeš večer ven, v posledním denním slunci chladivě teplýho předjaří, courat se po Olšanech a krást umělý kytky z náhrobních kamenů, všechny ty panenky Marie, tak laskavý, ikdyž ze žuly. Jako ty tvoje barevný obrázky, všechen ten veselej živoucí život v nich. Vzpomínky který nemáme, tyhle dějiny nám nepatří a komu by patřily? Možná těm, kdo vědí jak zapálit oheň bez papíru, viď, před spaním poslouchaj mámivý vzdychání namísto pláče. A když už brečej, tak ty slzy chutnaj jako tequila se solí.
 
IG: nelly_furtado_999
Text: @EndlessDelirium


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Kristýna Procházková: Lásko voníš dehtem