Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Kristína Honzírková: Vzlétnu na syntetickém plameňákovi

Do 6.7.2017 bude v Galerii Nativ, Bělohorská 92, Praha 6, přístupná výstava obrazů Kristíny Honzírkové: Vzlétnu na syntetickém plameňákovi. Otevřeno je od pondělí do čtvrtka mezi 13:00 a 18:00. Všechny ukázky z výstavy: Honza.

Exploze barev, animální motivy jako reakce na pozemský svět. Kristína Honzírková ve své tvorbě kriticky popisuje současnou společnost. Její pohled je ale spíše odlehčený, hravý a veselý.

Kristína Honzírková pochází z Bratislavy. Malbu vystudovala na Fakultě umění Ostravské univerzity v ateliéru Františka Kowolowského. V roce 2016 nastoupila na Akademii umění v Bánské Bystrici, kde v současné době externě navštěvuje ateliér volného výtvarného umění pod vedením Štefana Balázse.

Kristína se věnuje především malbě, jejímž poznávacím znamením jsou pestré pastózní barvy, které zkušeně kombinuje a vytváří kreativní kompozici na hranici abstrakce. Svou kreativitu dokáže vyjádřit na velkým i malých formátech. Její obrazy jsou esencí expresivních gest, které nepopisují, ale utvářejí novou malířskou realitu. Linie plynule přechází v plošnou harmonii kontrastujících odstínů evokující snové prostředí. Do pestrobarevných tahů štětcem jsou nenápadně zasazeny animální motivy reprezentující lidské vlastnosti. Tvorba Kristiny Honzírkové tak zpracovává téma aktuálního společenského prostředí, které je však odlehčené radostnou barevnou kompozicí.

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Kristína Honzírková: Vzlétnu na syntetickém plameňákovi