Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Kobayashi: El Amor Existe!

24. 11.-25. 1. / Cafe Prostoru v NTK / Malba

Do 25. 1. 2024 je v Cafe Prostoru_ , v budově Národní technické knihovny, Technická 6, Praha 6, přístupná velmi zajímavá výstava Kobayashi: El Amor Existe!.

Kobayashi je současný umělec, který zůstává v anonymitě.Je známý svým kombinováním výrazných barev, symbolismu, geometrických tvarů, provokace a zjednodušení formy.
Jeho dílo se objevuje v České republice, Rakousku, Anglii. Na výstavě nazvané „El Amor Existe!“ Kobayashi představuje svůj heptaptych, kde na plátno převedl svůj pohled na otevřené moře Kanárských ostrovů, parafrázujíc určitou formou Nesnesitelnou lehkost bytí. Dílo bylo vytvořeno přímo pro dlouhou galerijní zeď Cafe Prostoru_, kde autor záměrně využívá teplé, výrazné barvy, čímž pracuje jak s prostorem, tak s pocity a emocemi diváka v zimním období.
 
Součástí výstavy je celkový průřez Kobayashiho dílem, v němž najdeme např. jeho zjednodušené figury inspirované komiksovými předlohami s prvky popartu, plastiky a další díla v kterých můžeme zaznamenat práci se symbolismem, čísly, posvátnou geometrií, či božstvím.
 
Kobayashi tak prostřednictvím těchto znaků objektivizuje subjektivní a zviditelňuje neviditelný svět. Jsme tak skrze jeho obrazy ve spojení s jemnou, vytříbenou energií vesmíru, díky které lze v jeho díle rozklíčovat různorodou formu lásky a pozitivní energie.
 
Takže otázka zní…
¿El Amor Existe? ¡Sí, claro! 


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Kobayashi: El Amor Existe!