Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Klez Brandar – Lusk Dizehan

2. 4.-10. 6. / Polagraph / Fotografie

Do 10.6.2019 bude ve fotografickém obchodu a galerii Polagraph, Husinecká 14, Praha 3, zdarma přístupná velmi zajímavá fotografická výstava Klez Brandar – Lusk Dizehan.

Lusk Dizehan, v keltském jazyce, kterým dnes v Bretani mluví pouhých 200.000 lidí na světě, znamená „nekonečný pohyb“.

Klez Brandar pochází z Nantes a žil na mnoha místech po celé Bretani, kde lze zaslechnout tento starý jazyk od lidí, kteří jsou schopni slyšet, pozorovat a všímat si jevů, jež nejsou až tak zřejmé. Právě to je blízké i jeho fotografické tvorbě, ve které odhaluje skryté, mimořádné věci v ve scénkách z běžného života.

V Polagraphu uvidíte výběr jeho fotografií na černobílý film, jež vznikly během jeho toulek kolem Prahy i jinde po světě.

Klez je však světoběžník a už má za sebou několik výstav nejenom v Praze, ale i třeba v Buenos Aires či ve francouzském Rennes. Vydal již dvě fotografické knihy a mimo jiné také nahrál sólové hudební album.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Klez Brandar – Lusk Dizehan