Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Klára Sedlo: The amazing EEL MAN

5. 5.-30. 6. / TwinArt Gallery / Malba

Do 30. 6. 2022 je v Twinart Gallery, Arbesovo náměstí 11, Praha 5, přístupná velmi zajímavá výstava Kláry Sedlo: The amazing EEL MAN.

Křest autorčiny knihy Lami se bude konat ve čtvrtek 26. 5. 2022 přímo ve výstavě.

“Klara Sedlo je naprosto výrazná osobnost své umělecké generace. Je výjimečně talentovaná a zároveň pracovitá, její tvorba je velmi silná a nadčasová a vždy poznatelná nezaměnitelným rukopisem. Když mi Klara představila Úhořího muže, byla jsem nadšena, protože tahle persona je úžasné zjevení, je to její fantastická vize, která nemá obdoby. Vzpomínáte na Davida Bowieho a jeho Ziggyho Stardusta? Tak stejně to má i démonická Klara Sedlo.”
– Reny Mužíková, kurátorka
„Úhoří muž je má imaginární postava, charakter, persona. Je to komplikovaná osobnost – introvertní muž, který se stal hvězdou takřka přes noc. Ale zaslouženě. Užívá si slávy, až ho najednou začne pohlcovat. Už není sám sebou a cítí se vyčerpaně.
To, k čemu se rozhodne potom, šokuje absolutně všechny – odejde do lesů neznámo kam a vystupuje pro místní lesní a vodní zvěř, hlavně nutrie. Odmítá nadále poskytovat rozhovory nebo se fotit a rozhodne se se světem komunikovat jen pomocí obrazů. Pokud chce paparazzi nějaké ´snímky´ z jeho soukromí, musí je namalovat.“
– Klára Sedlo, malířka
„Není to tak dávno co se na scéně objevil on, se svýma nápadnýma rybíma rukama. Poněkud nesmělý, tichý, ale přesto výrazný. Zvláštní kombinace osobního šarmu a tajemství z něj udělala hvězdu takřka přes noc. Každý chtěl být jako on.
Do vod zkomírajícího a zacykleného zábavního průmyslu vnesl prvek nečekaného. To, čím je on, se totiž nedá uměle vymodelovat v PR agentuře.
V šedi showbussinesu se najednou jako obrovské barevné duhy začaly kroutit a míhat jeho ruce – a obrátil svět doslova vzhůru nohama.
Úhoří muž šokuje, ale nesnaží se o to – a proto je jeho osobnost zcela uvěřitelná. Nemusí si hrát na tisíckrát omleté superhvězdy ani nasazovat známé masky. (Byť na vstoupeních masky sám někdy používá, ty jeho jsou nové).“
– K. W. Heddon, novinář
„Jenže peníze a sláva, to není to samé. Sláva nejsou jen peníze, auta, to že vás každý pozná. Po tom jsem netoužil. Na slávě jako takové mne nejvíc zajímala možnost ovlivnit životy jiných, moct na ně působit, inspirovat. To je to, po čem jsem toužil nejvíc. “ – Eel Man


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Klára Sedlo: The amazing EEL MAN