Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Klára Sedlo: Sweet Demonica

Do 4.8.2019 bude v Kavárně co hledá jméno, Stroupežnického 493/10, Praha 5 (vstup přes parkoviště), přístupná velmi zajímavá a hustá výstava Kláry Sedlo: Sweet Demonica.

Vládkyně dne a noci, Paní děsivých snů, tajemných nočních můr, ale také touhy a smyslnosti. Ta, jejíž příchod byl předpovězen dávnými mýty – Sweet Demonica Klára Sedlo!

Tvorba jedné z nejvýraznějších současných výtvarných umělkyň své generace v sobě výborně kombinuje provokativní lolitovskou hravost a zároveň dokonalý malířský projev. Flirtuje s lidskými smysly a dává jim tak výjimečnou nadstavbu, že pozorovatel zcela propadne slastnému kouzlu a pod vlivem omamných cukrátek nechává průchod svým emocím – a právě v této symbióze se spolu s autorkou rád vydává na nečekanou a nezapomenutelnou jízdu.

Oči plyšáků a v nich planoucí oheň. Jde z nich trochu strach, ale jsou sympatičtí a roztomilí. Lákadla tohoto světa, třpytivé pozlátko ohňostroje marnosti všedních dnů, plastová květina v broušené váze, která nemůže zemřít, protože nikdy nežila. Symbolika povrchnosti a pomíjivosti s typicky ženským nadhledem a nadsázkou. Rituály, přetvářka, koketérie a nehorázný flirt s okem a duší. Klářina díla jsou drzá a nezapomenutelná.

Studentka pražské AVU, umělecky vedená profesorem Michaelem Rittsteinem a v současné době finišující studium v ateliéru kresby Jiřího Petrboka. Klára Sedlo – ta, která umí vytvářet magické obrazy, které v člověku zůstanou navždy.

Kurátorka výstavy: Renáta MužíkováFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Klára Sedlo: Sweet Demonica