Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Klára Sedlo: Monstra

7. 7.-1. 8. / Galerie 1 / Malba

Do 1.8.2020 bude v Galerii 1, Štěpánská 47, Praha 1, přístupná velmi zajímavá a hustá výstava obrazů Kláry Sedlo: Monstra.

Jedna z nejúspěšnějších malířek současné generace českých výtvarníků, Klára Sedlo, představí svou tvorbu v Galerii 1 na výstavě s názvem Monstra.
Posluchačka pražské AVU, pod dlouholetým vedením profesorů Michaela Rittsteina, studium dokončující v ateliéru Jiřího Petrboka, tato umělkyně má za sebou velkou řadu výstav a ocenění nejen u nás, ale i ve světě. Právem bývá řazena mezi nejvýraznější talenty New Art Generation.
Realistický symbolismus, místy okultní a mysteriózní náměty, které se ale prolínají se silnou psychologickou linkou prožitků mladé ženy.
Název výstavy Monstra skýtá několik významů. Nejde pouze o rozměr vnější, ale i vnitřní. Proto pro výstavu v Galerii 1 vybrala kurátorka Renáta Mužíková díla, která jednak ohromí svou prostorovou velikostí – jedná se například o čtyřmetrový obraz, který bude k vidění exkluzivně poprvé na této výstavě a dalších několik velkoformátových obrazů. Ale monstra mohou být co do vzhledu i hodně malá, ovšem obsahově natolik obrovská a silná, že naší mysl ovládnou a naprosto zaplní. I takové obrazy zde budou k vidění. Malířka se právě iracionálními strachy, děsy a bludy ráda ve své tvorbě zabývá, stejně jako rituály, magií a ženskou otázkou. Kdo zná horory a počítačové hry, kde často figurují zdánlivě nevinně dětské dětské hračky, ví, jak dovedou být děsivé. Sedlo si utahuje z konzumní společnosti, provokuje erotikou ve stylu žena-dítě, odhaluje toxicitu partnerských vztahů a metamorfuje démony pomocí projevu, který vychází z podstaty lucidního snění.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Klára Sedlo: Monstra