Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Klára Sedlo: Little 15

Do 29. 11. 2023 je v Galerii „Toyen“ v podzemí Informačního centra MČ Praha 3, Milešovská 1, Praha 3 (přímo na Náměstí Jiřího z Poděbrad), přístupná velmi zajímavá výstava obrazů Kláry Sedlo: Little 15 . Otevřeno Po – Pá 8:00 – 18:00, So 8:00 – 14:00.

Klára Sedlo je sice malá vzrůstem, ale za třicet let dokázala obrovsky umělecky vyrůst.
Je malířka.
Na AVU se nedostala napoprvé, ale nevzdala se. Miluje totiž výzvy. Zkoušela to několikrát, protože jí na tom záleželo.
Skicovala.
Kreslila.
Malovala.
Před tím, než se na svou vytouženou školu dostala.
Přijali ji.
Začala významná etapa jejího života. Malířkou byla vlastně od narození, ale za šest let studia se jí stala i oficiálně. Na AVU vznikly další obrazy.
Klára Sedlo.
Je plná emocí, příběhů. Ráda zkoumá sebe a baví jí nechat jiné rozebírat její tvorbu. Diskutuje o svých dílech, ale nenechává se ovlivnit tak, že by jakkoli polevila ze své originality. Ráda ukazuje sama sebe. Až úplně na dřeň.
Tento rok oslavila třicítku.
Napsala a vydala knihu, zahrála si ve filmu, u něhož byla i spoluautorkou scénáře. Stala je jednou z nejoblíbenějších, sběratelsky nejvíce žádaných a expozičně nejvyhledávanějších současných autorek. A právě na této výstavě máte možnost vrátit se na začátek. A projít minulostí až do současnosti. Poprvé veřejně představujeme obrazy, které vznikly … před tím, než… Vracíme se na start úspěšné umělecké cesty fenoménu jménem Klára Sedlo. Tohle jsou obrazy, které léta v depozitu čekaly, až i ony dostanou příležitost. Nyní zazáří vedle děl nejnovějších. Patnáct a patnáct. Není to soutěž, není to ani ukázka toho, jak se Klára za ty roky zlepšila. Spíš je teď vidět, že kdo to má v sobě a umí, ten to uměl vždycky.
Kurátorka: PhDr. Renáta Mužíková, Ph.D.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Klára Sedlo: Little 15