Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Klára Sedlo: Kostlivec ve skříni

10. 10.-12. 1. / Café & Gallery Barley / Malba

Do 12.1.2020 bude v Café&Gallery Barley, Ječná 243/39a, Praha 2, přístupná velmi zajímavá a hustá výstava obrazů Kláry Sedlo: Kostlivec ve skříni.

Nejnovější tvorba fenomenální české výtvarné umělkyně, která je pověstná vynikajícně zvládnutým malířským řemeslem v kombinaci s fantastickým obsahem příběhů svých obrazů.

Klára Sedlo a její tajemné dílo plné symboliky, tentokrát na téma iracionálních strachů, paranoidních myšlenkových konspirací, halucinací, věšteb, zjevení a proroctví. To vše tak, jak to umí jen ona – s nadsázkou, vtipem a zatraceně přitažlivě.
Kostlivci, které Klára vytahuje ze skříně a teleportuje na plátno, jsou v podstatě jistou formou zhmotnění lucidních snů. Jsou to temné noční můry, které nás možná dlouhodobě děsí, ale pokud si to budeme přát a dokážeme se s nimi spřátelit a podívat se na ně s humorem, změníme negativní na pozitivum. Není to tak těžké. Jde jen o to, jak moc umíme chtít něco chtít. Nebo vědět, co nechceme.
Klára Sedlo si znovu hraje a čaruje s lidským podvědomím a spolu s armádou plyšáků a zdánlivě šílených tvorů reinkarnuje naší mysl.
A jde jí to skvěle.

PhDr. Renáta Mužíková, PhD.
Art CuratorFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Klára Sedlo: Kostlivec ve skříni