Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Klára Sedlo: In love again

Do 30. 8. 2021 bude v Galerii „Toyen“ v podzemí Informačního centra MČ Praha 3, Milešovská 1, Praha 3 (přímo na Náměstí Jiřího z Poděbrad), přístupná zajímavá výstava obrazů Kláry Sedlo: In love again.

Zamilovávat se budeme všichni a stále. Ale co to s námi dělá?
Akademická malířka Klára Sedlo opět zpracovává své oblíbené téma – vztahy. Tentokrát ale není pouze vypravěčkou a pozorovatelkou toho, co se v této intimní oblasti děje kolem ní, ale rozvíjí a odhaluje hlavně to, jak vztahy prožívá ona sama. Jelikož je autorka velice temperamentní a energická mladá žena, rozhodně nečekejte zasněnou, romantickou poezii, ale divoké, náročné a komplikované autobiografické drama. Ovšem o to víc je v něm citu a upřímnosti. Sedlo je silná osobnost, ale to neznamená, že je vždy nad věcí a netápe v milostném chaosu a vztahových peripetiích. I ona umí létat na jednorožci a odstrkovat se duhou, ale v jejím pojetí je to spíše bizarní nadsázka. Celým cyklem, který tato výstava prezentuje, se prolíná spalující vášeň a jakýsi zmatek v tom, co opravdu chci, kam až jsem schopná kvůli lásce zajít, zda budu ochotná dělat kvůli ní kompromisy, co mě zraňuje a co už nechci opakovat. Pozorný a vnímavý divák jistě hned “nacítí” komplikovanost autorčiny osobnosti. A jistě s ní souzní i mnoho současných mladých žen, které v sobě řeší něco podobného. Navenek být velice silnou, samostatnou ženou tak, aby obstála v dnešním tvrdém světě, pokud chce v životě něco dokázat, ale zároveň (a přirozeně) chce zažívat pocit křehké dívky, kterou ten, do něhož se bezhlavě zamilovala, chrání a uctívá. Sedlo ve svých obrazech ukazuje, jak těžké (a v podstatě nemožné) je tohle dnes propojit v reálu a žít, aniž by lásky a citu nakonec nebylo zneužito a milující pouze netrpěl.
Text: kurátorka výstavy Renáta MužíkováFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Klára Sedlo: In love again