Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Klára Sedlo : Fogbow // Velká výstava ke 30. narozeninám //

25. 4.-14. 5. / Galerie kritiků / Malba

Do 14. 5. 2023 je v Galerii kritiků, palác Adria, Jungmannova 31/36, 1.patro, přístupná velmi zajímavá výstava Kláry Sedlo : Fogbow.

Komentovaná prohlídka: čtvrtek 11. 5. 2023 od 18:00

U příležitosti svých 30.narozenin vystavuje malířka obrazový příběh svého alter ega – senzibilky Jessicy Fogbow, jenž mapuje úzkosti, spojené s obsedantně kompulzivní poruchou, s níž se autorka léta potýkala. Jedná se o ucelený a osobně laděný soubor olejomaleb, jehož kurátorkou je Renáta Mužíková. 

….

Klára Sedlo

Posluchačka pražské AVU, pod dlouholetým vedením profesorů Michaela Rittsteina, studium dokončila v ateliéru Jiřího Petrboka, tato umělkyně má za sebou velkou řadu výstav a ocenění nejen u nás, ale i ve světě. Právem bývá řazena mezi nejvýraznější talenty New Art Generation.
Realistický symbolismus, místy okultní a mysteriózní náměty, které se ale prolínají se silnou psychologickou linkou prožitků mladé ženy.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Klára Sedlo : Fogbow // Velká výstava ke 30. narozeninám //