Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Klára Cimburová: Vzpomínky na Afriku

Do 22. 9. 2021 bude v X-Foto gallery cafe, Hybernská 24, Praha 1, přístupná zajímavá a krásná výstava fotografií Kláry Cimburové: Vzpomínky na Afriku.

1 auto, 2 holky, 3 africké země … a 26 vybraných fotografií na výstavě.
Klára má ráda čísla a také má toulavé boty…. cesty po světě jsou pro ni životní potřebou, jako dýchání.
Samozřejmě cesty s foťákem.
Afrika je velká, projet ji celou by trvalo zřejmě roky. Cestovatelky Klára a Pavla z ní v listopadu 2019 (takže ještě bez roušek) stihly projet 3127 Km za 24 dnů.
Cítily vůně a horký dech Afriky v Namibii, Botswaně a Zimbabwe.
Fotografií jistě vznikly stovky. Na výstavě je 26 favoritek, které mluví jasnou řečí:
„Klára Cimburová má fotografické oko a fotografické srdce“.

Výstavní kolekce obsahuje záběry krajiny, zvířat, domorodých obyvatel….citlivě vybraný mix emotivních, výtvarných a nakonec i leteckých snímků.
Díky tomu máme jedinečnou možnost v pohodlí našich obyčejných životů také ucítit vůni Afriky, uslyšet zvuky savany, ticho pouště, hučení Viktoriiných vodopádů a dusot kopyt běžících zeber. Kláře už vzpomínky na Afriku nikdo nevezme, ale i tak… je hezké, že se o ně dělí s každým, kdo se zastaví a díky fotografiím zkusí ucítit a uslyšet africký kontinent.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Klára Cimburová: Vzpomínky na Afriku