Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Kevin V. Ton: Stories // Faces

končí 4. března / Leica Gallery / Fotografie

Do 4. 3. 2024 je v kavárně Leica gallery, Školská 28, Praha 1, přístupná zajímavá a silná výstava Kevina V. Tona: Stories // Faces.

Kevin V. Ton navazuje a rozvíjí tradici klasické dokumentární fotografie, výsledné snímky jsou černobílé, většinou v klasickém kinofilmovém formátu. Kombinuje velmi blízké detaily, zátiší prostředí i téměř reportážní přístup. Fotografii chápe jako „rozšířenou paměť lidstva“, bez které by určité stavy či situace nebyly zaznamenány. „Přemýšlím co, kde a proč fotografuji, ale zároveň fotografuji intuitivně, vstřebávám okolní dění. Určitě ale nefotografuju chaoticky. Důležitá je pro mne příprava, než někam jdu, dělám si rešerše, zjišťuji si o čem které místo je, a pak pracuju hlavně s intuicí. Ale je potřeba propojit obojí, logiku i cit“.

Z rozhovoru pro kulturní magazín UNI, květen 2023 – Helena Musilová, šéfkurátorka G HMP

Kevin V. Ton je fotograf na volné noze, nositel řady ocenění. Celoživotně se věnuje živé, černobílé fotografii se zaměřením na humanistickou dokumentární fotografii, zejména pak na dlouhodobé projekty. Dlouhá léta se věnuje fotografii pouliční.

www.kevin-v-ton.comFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Kevin V. Ton: Stories // Faces