Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Kengo Kuma: Woven / tkaná architektura

Do 20.11.2016 můžete v Galerii Jaroslava Fragnera, Betlémské náměstí 5a, Praha 1, navštívit zajímavou výstavu světoznámého architekta Kengo Kumy: Woven / tkaná architektura.

První výstava významné osobnosti současné světové architektury ve střední Evropě, která se koná ve spolupráci s Fakultou architektury ČVUT a pod záštitou Velvyslanectví Japonska v ČR. Ateliér představí Kumovy projekty s modely s důrazem na evropský kontinent, součástí výstavy byla i přednáška Kenga Kumy předcházející zahájení výstavy.

Woven / tkaná architektura

Architekturu plánujeme pozvednout z „krabicové“ formy v cosi „tkaného“. Dvacáté století bylo ér ou betonu, který transformoval budovy do krabic a uvěznil lidi v těžkých a tmavých prostorech. Náš přístup je metaforou k oblečení. Můžeme tak obnovit šťastný vztah mezi lidskými těly a budovami. Česká republika je známá krásnými krajkami, proto je pro nás obzvláště významné, že naši výstavu o „tkaní“ můžeme uspořádat právě v této zemi.

kengo kuma and associates

Kengo Kuma je celosvětově uznávaný japonský architekt, který má pobočky jak v Tokiu a Paříži. Mezi z jeho nejznámějších děl patří např. Muzeum dřevěného mostu Yusuhara, Water/Glass(AIA Benedictus Award), Stage in Forest, Asakusa, Výzkumné centrum v Muzeu Prostho GC, Sunny Hills Japan, lázněGinzan ‚Shirogane-yu‘, restaurace Sake No Hana, Green Castnebo Toyoma Center for Performance Arts (Architectural Institute of Japan Annual Award). Mezi současné práce patříKabukiza, Besancon Arts and Culture Center a FRAC v Marseilles.

V roce 2015 byl vybrán jako autor Olympijského stadiónu pro OH 2020.

Kuma je rovněž autorem několika publikací, například Anti-Object, z nedávné doby Natural Architecture a Small Architecture, jež získaly širokou čtenářskou obec z celého světa.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Kengo Kuma: Woven / tkaná architektura