Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž: Keaps / Oscuro – Salud Dinero Amor

Do 8.10.2020 bude v nově otevřené Galerii Mega, podchod Palackého náměstí, 2. vstup do stanice metra Karlovo náměstí, Praha 2, v otevírací době metra přístupná velmi zajímavá výstava Keaps / Oscuro – Salud Dinero Amor.

Na této výstavě představujeme „Urban Calligraphy“,také známou jako „Calligraffiti“.

O umělcích:
„KEAPS“
Narodil se v Mexiku a vyrostl ve Spojených státech. „Keaps“ nyní žije v České republice a pracuje na plný úvazek jako umělec a tatér a představuje svůj pohled na městskou kaligrafii od klasiky po formu graffiti tagů. Jeho díla lze nalézt po venkovních stěnách v celé Evropě a i ve světě, ale na plátnech. Je posedlý vývojem svého stylu a používá štětce a barvy ve spreji k vytváření vrstvených vzorů a složitých optických kompozic. Od setkání s Oscurem často dělali na společných projektech a vzájemně se tlačili, aby své jedinečné styly posunuli na novou úroveň.
„OSCURO“
Oscuro, narozený a vychovaný v Brně, nyní žije a pracuje v Praze a je zcela oddaný svému umění. Často cestuje po světě, rozvíjí svůj styl a absorbuje nové vlivy. Oscuro je velmi žádaným tatérem a jeho umělecká díla jsou sběrateli velmi vyhledávána. Spolupráce s Keapsem přinesla do Oscurovy práce novou energii a společně jsou v popředí české scény calligraffiti.
 
URBAN CALLIGRAPHY / CALLIGRAFFITI
Kaligrafie je výtvarné umění vztahující se k psaní. Prezentujeme tuto výstavu jako průzkum „městské kaligrafie“ nebo „kaligraffiti“. To může být popisováno jako moderní praxe definovaná jako “umění dávat formu tagům v expresivním, harmonickém a velice kvalitně provedeném způsobu“. Moderní kaligrafie sahá od funkčních nápisů a návrhů k uměleckým dílům kde písmena mohou nebo nemusí být čitelné. Hledání optimálního složení písmen a slov je to, co určuje styl každého umělce.
Kaligrafii lze najít historicky po celém světě, včetně Asie, Afriky, Středního východu, Střední Ameriky a Evropy, v textech a reliktech objevených v celé historii, včetně mayských, tibetských a perských civilizací, kde byla abeceda poprvé vyvinuta. Účely a použití zahrnovaly společenská, politická, obchodní a náboženská prohlášení. Tyto texty vyprávějí příběh o cyklu života a kultury krásným a někdy brutálním způsobem.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž: Keaps / Oscuro – Salud Dinero Amor