Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Kateřina Sýsová – Angst

13. 3.-15. 5. / Mamacoffee / Fotografie

Do 15.5.2019 bude v 1.patře kavárny Mammacoffee, Vodičkova 6, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava Kateřiny Sýsové: Angst.

Všechno se zdá být v pořádku. Kam ale zmizelo všechno to sebevědomí? Mám strach někam jít, zatímco se ostatní pohybují dopředu. Iracionální úzkostné stavy a emocionální problémy v různých sociálních situacích jsou extrémně svazující a nedovolují se chovat přirozeně a uvolněně. Cítit se mezi lidmi trošku doma – s tím má problém skoro 40 % populace.

Kateřina Sýsová (SÝSA) studuje na Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě, kromě toho vystudovala žurnalistiku na FSV UK. Ve své tvorbě se věnuje inscenovaným autoportrétům. V souboru Angst, který prezentuje na výstavě, zpracovává svou sociální fobii. V hravých autoportrétech ztvárňuje pocity, které souvisejí s nedostatkem sebevědomí a úzkostnými stavy. Nepříjemná až kýčovitá vizualita poskytuje divákovi prostor pro zamyšlení nad pocity souvisejícími s emočními problémy v každodenních sociálních situacích. Přestože autorčin soubor řeší vážná témata, zachovává si humornou notu, nadhled a sebeironii. www.sysova.cz / www.instagram.com/kejtsy/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Kateřina Sýsová – Angst