Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Kateřina Slunečková – Love

13. 6.-27. 7. / Mad bar /

Do 27.7.2017 bude v Mad Baru, Plaská 5, Praha 5 – Újezd, přístupná prodejní výstava obrazů Kateřiny Slunečkové – Love.

Každý obraz v sobě skrývá příběh-pocit. Návod jak skrz temnotu, najít cestu sám k sobě. Cítím že Odpovědí na poslední otázku která zůstává viset ve vzduchu „Proč to všechno“ je láska. Nicméně „If you can’t love yourself how the hell you gonna love somebody else“ K.

Kateřina Slunečková ve svých obrazech znázorňuje výsostně citlivý, ale přitom mnohdy krvavý a brutální pohled na komplikovanou podstatu intimity v postmoderní realitě. Ženy a ženské tělo jsou nejčastějším objektem, se kterým autorka pracuje. Z akrylů, olejů a akvarelů, připravených pro výstavu LOVE, vystupují stylizované, ale vždy s maximálním důrazem na intenzitu a vnitřní obsah realizované tváře i postavy žen. Ženy nikoliv jako artefakty, ale jako komplikované, protichůdné a právě proto tak fascinující bytosti. Slunečková návštěvníkům výstavy LOVE nabízí svébytnou realitu, utkanou z dlouhých večerů, ranních kocovin, zničujících vztahů, syrové sexuality a tekuté, hekticky pulzující povahy současného světa.

Výrazným motivem obrazů, vybraných pro výstavu LOVE, je tekutost. Jak ta vnější: smyté barvy, stékající obličeje žen prohnané přes filtr dlouhých nocí a dekadentní tóny červené i růžové, jež evokují poněkud dekadentní atmosféru nočních barů. Ale především tekutost vnitřní, obsahová i tělesná: permanentní stékání a míchání osobních příběhů i tělesných tekutin, tekutost jako metafora k neukotvené povaze současnosti, tekutost jako denně žitá realita mladé generace, pro níž je příznačný mix ironického nadhledu a zároveň neustále přítomných temných spodních proudů.

(autor: Kryštof Pavelka)

Bio:
Kateřina Slunečková (1983) je malířka, výtvarnice a vizuální umělkyně. Vystavovala v Týnské literární kavárně (Sweetheart, 2014), společně s dalšími výtvarníky se podílela na výstavě Bazén (2016), realizované v prostorách Právnické fakulty. Dále se dlouhodobě věnuje videoartu: spolupracovala s Divadlem v Dlouhé (projekce do inscenace „Nezemřela jsem…“, 2013), či s Divadlem Hybernia (projekce do divadelní pohádky Sněhová královna, 2014). Je autorkou projekcí k turné Davida Kollera Československo (2015) a vizuální režisérkou tour skupiny Lucie z let 2016 a 2017.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Kateřina Slunečková – Love