Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Kateřina Ondrušková – Perennials

18. 5.-16. 6. / Platforma 15 / Malba

Do 16. 6. 2023 je v nově otevřené galerii Platforma 15, Písecká 15, Praha 3 (kousek od metra Flora) přístupná velmi zajímavá výstava obrazů Kateřiny Ondruškové – Perennials. Otevřeno Út – So 14:00 – 18:00, neděle jen na individuální objednání předem.

Průvodní text kurátora Radka Wohlmutha:

Kateřina Ondrušková (1991) je představitelkou nejmladší umělecké generace. Je absolventkou malby na pražské akademii (2013 – 2019), kde postupně prošla celkem třemi ateliéry výrazných uměleckých individualit, které pomáhaly formovat její vlastní vizuální jazyk. Michael Rittstein ji přivedl k tomu, aby malovala „to, co se děje“. Jiří Sopko ji naučil soustředit se na principy a zákonitosti samotného obrazu, včetně barevnosti, a závěr studia u Josefa Bolfa přinesl do její malby některé formální a výrazové postupy, jako například kresebnost. Krom toho byla na stáži ve studiu konceptualisty Roberta Barty v Berlíně a na Faculda de Bellas Artes v Portu. Intuitivní vrstevnatá expresivní malba Kateřiny Ondruškové je ukotvena v realitě a disponuje parametry příběhového vyprávění. Často vychází přímo z osobní mytologie. Útředním tématem, procházejícím zatím prakticky celou její tvorbou, jsou prvky živé i neživé přírody, například květiny nebo kameny, které ovšem často slouží i jako indikátor různých aspektů lidského života.
Kateřinu Ondruškovou zastupuje Double Q Gallery z Hong Kongu, která její práce kromě jiného letos v březnu 2023 představila v rámci prestižní VIP sekce Art Basel Hong Kong.
 
Kurátor : Radek Wohlmuth


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Kateřina Ondrušková – Perennials