Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Katerina Kyselica: Všemožné

Do 11.8.2017 bude v Café Jericho, Opatovická 26, Praha 1, přístupná výstava Katerina Kyselica: Všemožné.

Kateřina Kyselica žije v New Yorku, kde se věnuje výtvarné práci a současně je ředitelkou firmy KADS New York a projektu Celebrating Print, který se zabývá uměleckou grafikou střední a východní Evropy a představuje volnou grafiku jako fenomén myšlení, od jejího moderního zrodu ve 20. století až po současnou tvorbu s přesahy do jiných médií.
Na výstavě, kterou uvedla Alena Laufrová, autorka mimo jiné představuje výběr z jejich společného „projektu“ KORESPONDÁŽ A+K.

Výstava „vše.možné“ v literární kavárně Jericho představuje výběr grafik, koláží a kreseb výtvarnice Kateřiny Kyselicy z cyklu Chez Maman (2012), Etudy (2015) či Deset stupňů ke zlaté (2016). Autorčiny práce nabízí konstruktivní kompozice vystavěné na elementu náhody, v nichž je zašifrovaný příběh o člověku. Strukturu ploch často tvoří písmo jako autentický výraz volně plynoucí myšlenky nebo ji animuje kolážovaný text a vyzývá diváka k rozluštění.

Kateřina Kyselica (nar. 1973 v Karviné) vystudovala vysokou školu uměleckou ve státě Virginie v USA, poté volnou grafiku v Manhattan Graphics Center v New Yorku. Věnuje se zejména práci na papíře – kombinované technice, koláži a volné grafice. Její tvorba byla prezentována jak na skupinových výstavách v USA (International Print Center New York, Center for Contemporary Printmaking, BBLA Gallery či JVS Project v New Yorku), Francii (Galerie Brun Leglise) a České republice (Galerie Holar, zámek Bystřice pod Hostýnem), v Paříži a v České republice, tak na individuálních výstavách v New Yorku. Její práce jsou zastoupeny v soukromých sbírkách. Kyselica je redaktorkou mezinárodního časopisu Celebrating Print zaměřeného na volnou grafiku ve Střední a Východní Evropě.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Katerina Kyselica: Všemožné