Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Kateřina Hirtová Tůmová: Doteky

Do 28. 9. 2022 bude ve Vinotéce 2 deci, Americká 39, Praha 2 – Vinohrady, denně přístupná v podzemí i v přízemí zajímavá prodejní výstava obrazů Kateřiny Hirtové Tůmové: Doteky.

Kateřina Tůmová (*1978) se ve své tvorbě zaměřuje především na volnou grafiku a objekty z papíru. V nejnovějších dílech pracuje s pestrou barevností za použití sprejů, které odkazují k jedné z uměleckých technik street artu. Výstava „Doteky“ vyjadřuje barevnost světa kolem nás, vnitřního světa umělkyně a v neposlední řadě lásky, a to nejen autorčiny. Vše, co je v nás, je barevné. Každá emoce, pocit či myšlenka je nositelem jedné či několika barev. Když s nimi pracujeme, snažíme se je pojmenovat, uchopit a nakonec vytáhnout ze sebe sama. To je přesně ten moment, kdy jim umožníme existovat v reálném hmotném světě prostřednictvím umění ve formě nepřeberného množství barevných kombinací.

Prezentovaná díla jsou především o lásce, která existuje v mnoha podobách a je jí nespočtené množství druhů. V grafikách Kateřiny je nejvíce zastoupena láska k umění, láska k nejbližším lidem, ale i velmi důležitá láska k sobě samotné. Divák má tedy možnost prostřednictvím jejího díla zhmotnit své pocity a lásku v barevné obrazy.

e-mail: 2decivinohrady@bonmedia.zFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Kateřina Hirtová Tůmová: Doteky