Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Kateřina Čápová, Tomáš Tichý – V soukromí

Do 16.5.2019 bude ve výstavních prostorách projektu Hybernská 4, Praha 1, (vzadu do průjezdu), přístupná velmi zajímavá výstava Kateřina Čápová, Tomáš Tichý – V soukromí.

Tomáš Tichý je malíř a restaurátor, který se narodil v roce 1984 v Praze, kde v současné době žije i tvoří. Poté, co získal titul na Akademii výtvarných umění v Praze, pokračuje v doktorském studiu na téže vysoké škole. Během studia absolvoval stáž na Královské akademii výtvarných umění v Antverpách v Belgii. Tomáš Tichý pravidelně vystavuje a je finalistou prestižních uměleckých soutěží The Columbia Threadneedle Prize, Celeste Prize, Art Prize CBM (Turín, Praha, Londýn) a dalších.

Dílo Tomáše Tichého reprezentuje svým konceptem nové tendence současného českého malířství, které si klade za cíl znovu oživit klasickou malbu a soustředit se na aktuální témata naší společnosti. Je to především všestranná technická připravenost, získaná během studií na pražské Akademii výtvarných umění, a vůle hledat neustále nové náměty pro své obrazy, které Tichého řadí do této české vlny „renesance malířství“.

 

Kateřina Čápová (*1992) se přes malby květin, interiérů, figur a především látek dostala ke křivkám a vzorům. Snaží se jim propůjčit co největší působivost, eleganci, klid, a tak zpracovává zejména větší formáty, kde nás námět může snadněji ohromit vznešeným a uklidňujícím dojmem.

Kateřina Čápová se na výstavní scéně pohybuje poměrně krátce, od roku 2013. Za tu dobu ale má přes deset, převážně kolektivních, výstav. Její díla bylo možné si prohlédnout např. na těchto pražských výstavách: FOCUS v galerii Litera (2018), ATRIBUT v galerii HYB4 (2017), Zimní kompost v galerii ArtATAK (2015) nebo během akce Napůl s Markétou Bábkovou v galerii Via Art (2017).

Pod vedením prof. Michaela Rittsteina, u kterého studovala roky 2013 – 2017, úspěšně oddiplomovala na pražské Akademii výtvarných umění, kde během studií získala i sochařské zkušenosti ze školy Jaroslava Róny (2011 – 2013). Rovněž absolvovala studijní stáž v Dunedin School of Art na Novém Zélandu (2016).Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Kateřina Čápová, Tomáš Tichý – V soukromí