Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž: Karolína Šulcová / Katastr

Do 19.9.2019 bude v Kavárně co hledá jméno, Stroupežnického 493/10, Praha 5 (vstup přes parkoviště), přístupná zajímavá výstava obrazů Karolíny Šulcové: Katastr.

Karolína Šulcová (*1997) je mladou studentkou z ateliéru malířství Roberta Šalandy na AVU, která vnímá studium jako příležitost objevovat a experimentovat. Prozatím se věnuje širokému spektru žánrů, ze kterých vyčnívá zejména krajinomalba a abstrakce. Navíc mezi svými díly hledá neustále nové a nové průsečíky, střídá výtvarná média (malbu, kresbu, objekt) a snaží se je propojovat.

Pro výstavu s názvem ‚Katastr‘ si tak připravila dvě odlišná témata, přičemž prvním je série Kontrast, kterou dlouhodobě rozvíjí a představila ji už např. v galerii Hyb4 (Atribut, 2017) nebo v galerii Arcimboldo (In:Form, 2019).
Druhým je pak instalace ze sešitých pláten, jež je uzpůsobená na míru kavárně. Obě polohy demonstrují vztah k lidskému obydlí, přičemž Kontrasty dokumentují fascinaci již zabydleného člověka různými zákoutími, a naopak sešitá plátna připomínají syrový katastr, ve kterém si každý musí svůj kout nejdříve najít.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž: Karolína Šulcová / Katastr