Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Karolína Rossí: Lovely creatures

18. 9.-9. 11. / Pracovna / Grafický design

Do 9.11.2018 bude v Pracovně, Vlkova 36, Praha 3 (v kavárně vepředu), přístupná zajímavá výstava Karolíny Rossí: Lovely creatures.  Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.

Jak funguje lidská představivost ve chvíli, kdy něco známe pouze z jiných zdrojů a nemáme možnost se k věci sami fyzicky přiblížit? Jako dobrý příklad může posloužit Mariánský příkop v Tichém oceánu, jehož největší hloubka přesahuje 10 000 metrů. Zatím je známo, že tu žije 13 druhů živočichů nejpodivnějších tvarů, uzpůsobených k životu v tak ohromné hloubce. Jen málokdo ale má možnost do Mariánského příkopu skutečně nahlédnout, a tak nám musí stačit to, co se o něm dozvíme zprostředkovaně a to, co nám dovolí vidět naše vědomí. Zajímají mě limity představivosti ve chvíli, kdy je stanoven konkrétní impuls bez jeho faktické znalosti.

► http://karolinarossi.blogspot.com/

Karolína Rossí studovala v atelieru Grafiky II pod vedením prof. Vladimíra Kokolii a absolvovala stáž na Ecole superieure des beaux arts, Aix v Provence. Ve svých obrazech na plátně a akvarelových kolážích se dlouhodobě zabývá otázkou lidské mysli. Jakým způsobem pracuje ve chvíli očekávání ve chvíli, kdy není poznamenána vědomostí nebo zkušeností. Účel zobrazení limituje představivost. Síla sugesce je vyvolaná neúplností a limity samotného zobrazování.
Rossí vystavovala např. v galerii Kostka/ Meet factory (Kanon, s Annou Hulačovou a Terezou Příhodovou), participovala na performativním pop-upu Any day now a skupinové výstavě Centra M6 s názvem Urban pangea people v Karlín studios, dvakrát vystavoval také s Viktorem Takáčem, naposledy v Nevan contempo, Material matters.
Rossí žije a pracuje v Praze.

Vystavená díla je možné zakoupit, informujte se prosím na baru kavárny Pracovna.

Výstavní program byl podpořen Státním fondem kultury ČR.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Karolína Rossí: Lovely creatures