Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Karolína Netolická (program Petrblok II.)

3. 8.-23. 8. / Hidden Gallery / Malba

Do 23. 8. 2021 najdete v Hidden gallery, Bořivojova 106, Praha 3, zajímavou výstavu obrazů a kreseb Karolíny Netolické (program Petrblok II.).

Čtvrtá z pěti postupných výstav bloku Petrblok #2 je věnována studentce pátého ročníku ateliéru kresby Jiřího Petrboka Karolíně Netolické. Ve svých kresbách suchým pastelem se snaží o zachycení dvou odlišných, ale přitom na sobě závislých světů – staví proti sobě svět člověka a svět mimolidský (přírodu). Nejčastěji komparuje svět lidský a ptačí. Přírodu obecně vnímá jako ztracený domov, do kterého je možno se vrátit pouze pod podmínkou změny našeho dosavadního chování a panského postoje. V obrazech se bariéry či hranice mezi člověkem a přírodou snaží vyjádřit symbolicky pomocí lidských produktů současné doby, kterými jsou v jejích kresbách například péřové bundy, červenobílé bariérové pásky či igelitové sáčky. V obrazech převládá scénická atmosféra – stromy, lidé a předměty vystupují ze tmy.
 
O výstavním bloku:
Další pětice umělců z all-star týmu Jiřího Petrboka zaplní Hidden svými aktuálními obrazy, aby symbolicky znovuotevřela galerii po téměř roční pandemické přestávce. Studenti Martin Kolář, Anna Ruth, Matěj Pokorný, Karolína Netolická a Magdaléna Rajchlová z ateliéru kresby na pražské Akademii výtvarných umění nám pomohou v návratu do vernisážní rutiny počínaje prvním červnem. 


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Karolína Netolická (program Petrblok II.)