Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Karolína Netolická: Blízkost v dáli

Do 8. 4. 2023 je v Bold Gallery, U Měšťanského pivovaru 6a, Praha 7, přístupná velmi zajímavá a krásná výstava obrazů Karolíny Netolické: Blízkost v dáli.

Výstava loňské laureátky Ceny kritiky za mladou malbu Karolíny Netolické (*1993) by neměla uniknout vaší pozornosti již jen proto, jelikož v citlivé instalaci organicky propojuje obraz s objektem v živý celek.

Můžete se těšit nejen na typické prostředí Karolíniných obrazů – noční les s výjevy polo bytostí, polozvířat a torz stromů, ale také na možnost obejít dokola objekt z péřových bund a svým stínem vstoupit do jednotlivých scén obrazů, dodávající zcela nový fyzický zážitek komunikace s Karolíniným dílem.

Karolína Netolická nepochybně patří k nepřehlédnutelným osobnostem mladé generace české výtvarné scény. Absolvovala Ateliér kresby (škola Jiřího Petrboka) na pražské Akademii Výtvarných umění v letech 2016–2022. Vystavovala na řadě samostatných i kolektivních výstav u nás i v zahraničí. Přes svůj mladý věk je zastoupena v řadě soukromých sbírkách, žije a tvoří v Praze.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Karolína Netolická: Blízkost v dáli