Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Karin Zadrick: Zbytky

Do 10.10.2017 bude v Ateliéru Josefa Sudka, Újezd 30, Praha 1 (po zazvonění třemi průchody pořád rovně dozadu a přes dvůr), přístupná zajímavá výstava Karin Zadrick: Zbytky.

Iniciačním bodem pro vznik souboru nazvaného Zbytky se pro Karin Zadrick staly odhozené šablony, či odstříhané kousky jež vznikly při spontánní tvorbě autorčina syna. Banální a jindy nepovšimnuté součásti stojící na okraji jeho snažení i zájmu si autorka přivlastňuje a usazuje je do nového kontextu. Zhodnocuje jejich význam a mění jejich obsah z odpadu na novou vizuální informaci. Tento princip pak rozvíjí i v přístupu k dalším bezděčně vygenerovaným pozůstatkům obklopujícím nás v prostoru a čase.

Snad právě pro svoji odvěkou přítomnost lidmi zapomenuté a nepovšimnuté věci, nemaje pozlátko, jen si tu tak obyčejně jsou a nepoutají na sebe žádnou pozornost. V jednu chvíli jsou přítomné a ve druhou ne. Přesto nemáme pocit, že bychom o ně přišli. Že bychom měli bojovat za jejich zachování. Jsou přítomny den za dnem. Pokaždé jinak, a přesto vždy tak nějak stejně…

Podobně jako v dřívějších cyklech i zde autorka pracuje s proměnou objektů jež v našich životech obvykle sehrají jen efemérní epizodu v trvalé vizuálně zpracované symboly, z nichž se stává pevná součást rodinného vlastnictví.

Když nakreslíme kruh, je důležitější jeho výplň, nebo jeho pozadí, definující, co kruhem není? Dva póly, jež vzájemně jeden definují druhý. Místo, kde se vzájemně dotýkají. Objímající a objímaný.

Text: Klára Burianová

——————————–

Karin Zadrick

Vystudovala obor konceptuální tendence na Fakultě výtvarných umění v Brně pod vedením Petra Kvíčaly a Petera Ronaie. Mimo jiné se věnuje fotografii a multimediální tvorbě. Od roku 2000 žila a tvořila v USA, od roku 2008 žije a tvoří v Praze. Je autorkou nepravidelně vycházejícího tištěného projektu Skici, volných sérií fotografií. Inspirací je pro ni snaha o pochopení vlastní existence a snaha dobrat se nějaké vnitřní pravdivosti v každé oblasti, ve které tvoří. V oblasti módy spolupracuje dlouhodobě s módní návrhářkou Denisou Novou. Fotila pro Elle, Dolce Vita a další. Spolupracuje s umělci, architekty, hudebníky. Byla nominována na Czech Grand Design za rok 2007, 2010 a 2011. 

www.karinzadrick.com Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Karin Zadrick: Zbytky