Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Karel Zlín: La commedia dell’arte

Do 29.10.2017 bude v kapli Italského kulturního institutu, Vlašská 34 (někdy vchod Šporkova 14), Praha 1, Malá Strana, zdarma přístupná zajímavá výstava obrazů Karla Zlína. Otevřeno: pondělí – čtvrtek: 10.00 – 13.00/15.00 – 17.00; pátek 10.00 – 13.00.  Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.

Výstava velkoformátových pláten malíře, sochaře a básníka Karla Zlína věnovaná, jak již sám název vypovídá, Itálii.

Karel Zlín vlastním jménem Karel Machálek (*23. července 1937 Zlín) je český malíř, sochař a básník.

Po studiu na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze u profesora Vlastimila Rady a Karla Součka. V následujícím období se věnoval převážně tvorbě obrazů a ilustraci knih. Vytvořil několik desítek filmových plakátů.

Kromě výtvarné činnosti se od studentských let věnoval literatuře. První sbírku básní vydal v roce 1969 a literatuře se věnuje průběžně až do současnosti, kdy v posledních letech také překládá jiné autory. V roce 1976 si prodloužil studijní pobyt ve Francii, když se usadil v Paříži. Zařidil si ateliér v Rue de Louvre, kde se věnoval malování a psaní. Od počátku 90. let se věnuje také sochařství. V jeho tvorbě posledních let se odráží inspirace z cest do Egypta.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Karel Zlín: La commedia dell’arte