Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Karel Valter: V zahradě

16. 5.-17. 6. / Galerie Moderna / Malba

Do 17.6.2018 bude v galerii Moderna, Masarykovo nábřeží 24, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Karel Valter: V zahradě.

Výstava představuje autora Karla Valtera /1909 – 2006/, který během svého malířského života přijal nejeden podnět světového i českého umění 20. století /fauvismus, expresionismus, poetismus, surrealismus, i abstraktní tendence/, ale všechny představil v originálním a osobitém stylu. Jeho dílo dnes představuje důležité shrnutí krajinářské tradice v českém výtvarném umění 2. poloviny 20. století.

Představuje jeden z nejvzácnějších, nejautentičtějších a nepopiratelných hodnot českého umění.

Jedná se o více jak sedmdesát obrazů, kreseb, grafických listů a papírotisků z autorova nejšťastnějšího tvůrčího období 1980-1990.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Karel Valter: V zahradě