Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Karel Šuster: Psí vojáci

Do 30.9.2017 bude v čítárně Unijazzu, Jindřišská 5, II.schodiště, 4.patro, přístupná výstava fotografií Karla Šustera: Psí vojáci.

V červnu 2013 se uzavřela dráha hudební skupiny Psí vojáci. Filip Topol zemřel. Pohřeb a následný koncert Sbohem a řetěz navštívily tisíce lidí. Hudební publikum, stejně jako generační souputníci Psích vojáků, umělci, lidé kolem skupiny, ale i hudební fanoušci si uvědomili, že to není jen konec Psích vojáků, ale že se dokonala celá jedna hudební kapitola.

„Psí vojáci přinesli hudební estetický názor, který nemá srovnání na české ani světové scéně“ (P.Turek, Respekt 2011). Ukazuje se, že odkaz Psích vojáků je natolik silný a inspirativní, že v žádném případě se nad jejich hudbou neuzavřela vodní hladina.

Jádro výstavy nazvané Vzpomínka na Filipa Topola tvoří černobílé fotografie od Karla Šustera. Ty mapují skupinu Psí vojáci v celé historii. Dominují koncertní fotografie, ale i oficiální kapelové fotografie a různé momentky.

Autorem fotografií je Karel Šuster
Fotografie byly pořízeny v letech 1990 – 2012
na těchto místech
Junior klub Na Chmelnici
Lucerna
Alterna Komotovka
Palác Akropolis
Ditrichštejnská hrobka Mikulov
Chrudim

Karel Šuster *1968
1982 – 1986 Střední průmyslová škola grafická
1991 – 1995 Český deník
1995 – fotograf na volné nozeFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Karel Šuster: Psí vojáci