Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Karel Šimon OP – S Božím požehnáním

10. 11.-7. 12. / X-Foto gallery cafe / Fotografie

Do 7. 12. 2023 je v X-Foto gallery cafe, Hybernská 24, Praha 1, zdarma přístupná velmi zajímavá a krásná výstava Karel Šimon OP – S Božím požehnáním.

Výstava představuje výběr fotografií dokumentujících každodenní život dominikánských bratří a sester. Série snímků z let 2016 – 2022 zachycuje nevšedním způsobem prchavé okamžiky doprovázející nejen liturgické dění spojené se životem v klášteře jako i ty, které jsou odrazem prostého lidského bytí.

Karel Šimon OP je členem Řádu bratří kazatelů od roku 2005. První fotografické zkušenosti získal ještě jako náctiletý. Od fotografie se posunul k malbě, které se věnoval dalších přibližně 20 let. K systematické fotografické činnosti, ve které se věnuje dokumentování každodenních událostí ve svém
okolí, se vrátil v době, kdy byl řádem odeslán do Baziliky svatého Vavřince a svaté Zdislavy v Jablonném v Podještědí.

Výstava se stěhuje do Prahy po své premiéře v klášteře v Polici nad Metují, kde byla k vidění po celé léto. 
Kurátorkou výstavy je Šárka KošateckáFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Karel Šimon OP – S Božím požehnáním