Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Karel Oberthor, Zuzana Popelková-Oberthorová: Obrazy a grafika

1. 11.-6. 12. / Galerie Ars Diva / Malba

Do 6. 12. 2022 bude v Galerii Ars Diva, Pštrossova 2, Praha 1, přístupná krásná a zajímavá prodejní výstava Karel Oberthor, Zuzana Popelková-Oberthorová: Obrazy a grafika.

Karel Oberthor (1921 – 1996)
Vyučil se jako tiskař, v roce 1950 absolvoval AVU v Praze, stává se členem Spolku českých grafiků Hollar a celý život se věnuje volné tvorbě, hlavně barevné litografii a malbě, případně kombinovaným technikám. Zastoupen ve sbírkách jak českých, tak i zahraničních galerií. Většina jeho prací je součástí soukromých sbírek po celém světě. Přes široký tematický záběr své dlouholeté tvorby se největšího věhlasu dostalo obrazům a litografiím stylizovaných koní, jejichž poetika oslovovala a dodnes oslovuje milovníky výtvarného umění napříč generacemi.

Zuzana Popelková – Oberthorová
S vůní barev jsem vyrůstala prakticky od peřinky a tak asi bylo opravdu jen otázkou času, kdy i já po absolvování studia si začnu hledat postupně, někdy lehce, jindy klopotněji, svůj vlastní styl, výraz, barevnost a tématickou vyhraněnost jak při tvorbě barevných litografií, tak hlavně v olejomalbě, které se věnuji v posledních letech nejintenzivněji. Ve svých obrazech se snažím harmonicky propojit snovou poetiku s realistickými prvky a detaily konkrétních míst.

I proto s velkou radostí již mnoho let realizuji řadu našich společných výstav, které ukazují na jedné straně v retrospektivě dílo mého táty a současně mé aktuální práce. Prostě: Jedním dechem!

Více zde:

https://oberthor-popelkova.webnode.cz/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Karel Oberthor, Zuzana Popelková-Oberthorová: Obrazy a grafika