Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Karel Oberthor – obrazy a grafika

Do 3.1.2018 bude v Galerii Ars Diva, Pštrossova 2, Praha 1, přístupná prodejní výstava obrazů a grafik Karla Oberthora.
Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.

Český malíř a grafik Karel Oberthor (* 15. července 1921; + 30. června 1996) byl žákem Jana Ivana Kulce (* 24. června 1880; + 11. března 1952) na pražské Ukrajinské akademii a ateliérech malíře Jaroslava Pukla (* 17. května 1893; ???) a grafika Vladimíra Silovského (* 11. července 1891; + 26. dubna 1974) na pražské Akademii výtvarnách umění, kde v roce 1950 absolvoval čestný rok.

Věnoval se malbě, kresbě a volné i drobné grafice. Široké veřejnosti je znám především jako autor ex-libris, které vytvářel výrazně barevnou litografií nebo dřevorytem. Významné místo v jeho především grafické tvorbě mají humorní skřítkové, dominantní však je motiv koně v nejrůznějších významových souvislostech.
Litografii a monotyp obohatil o nové meznámé postupy, například v roce 1957 začal tisknout barevné litografie z jednoho kamene pro všechny barvy.
Karel Oberthor je svými díly zastoupen ve sbírkách Národní galerie v Praze a v dalších českých i slovenských galeriích. Jeho ex-libris jsou stále vyhledávané sběrateli, našli bychom je v nespočtu soukromých sbírek.

www.arsdiva.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Karel Oberthor – obrazy a grafika