Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Karel Malich 91

Do 16.1.2016 bude v Galerii Zdeněk Sklenář, Salvátorská 6, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Karel Malich 91.

Karel Malich v roce 2010 radikálně proměnil svůj dosavadní způsob zobrazování.

Galerie Zdeněk Sklenář současnou výstavou představuje Nástěnné plastiky a grafické listy, které vznikly v uplynulém roce.

Po úspěšných výstavách v Jízdárně Pražského hradu, Museum Ludwig v německém Koblenci a Pori Art Museum ve Finsku je výstava Karel Malich 91 výjimečnou příležitostí seznámit se s aktuálním dílem i v České republice.

CV:

Karel Malich (* 18. října 1924, Holice) je český sochař a malíř.

Mezi roky 1945 a 1950 studoval na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy (pod vedením Cyrila Boudy, Martina Salcmana, Karla Lidického, Františka Kovárny). Od roku 1950 do roku 1953 se dále vzdělával na Akademii Výtvarného umění pod vedením profesora Vladimíra Silovského. Zabýval se krajinomalbou, sochařstvím, prací s plexisklem, prací s dráty a kresbou pastelem.

Od roku 1958 je členem skupiny SČUG Hollar a od roku 1963 je členem Skupiny Křižovatka. V roce 2007 získal za výtvarné umění a architekturu „Cenu Ministerstva kultury za přínos v oblasti divadla, hudby a výtvarného umění a architektury“, spolu s ním ještě Jan Antonín Pitínský (divadlo), Jiří Kout (hudba).

CV: WikipediaFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Karel Malich 91