Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Karel Jerie: Češi 1968 – Jak Dubček v Moskvě kapituloval!

Nejméně do 24. 5.2016 budou v nové galerii Art Point, Gorazdova 9, Praha 2, k vidění originální kresby z nového komiksu Karla Jerie podle scénáře Pavla Kosatíka: Češi 1968 – Jak Dubček v Moskvě kapituloval!

Srpen 1968. Intervence armád Varšavské smlouvy definitivně dusí Pražské jaro. Po pár dnech strachu, nadějí i zmatků odjíždí československá delegace na jednání do Moskvy. Prezident republiky generál Svoboda, šéf komunistické strany Dubček, šéf vlády Černík, šéf parlamentu Smrkovský, Husák, Mlynář a další smutní i rozporní hrdinové této tragické chvíle stojí před nejtěžším rozhodnutím svého života. Jak se k němu postaví?

MgA. Karel Jerie (*1977) studoval v letech 1999–2005 malířství na Akademii výtvarných umění v Praze v Ateliéru prof. A. Střížka a v Ateliéru prof. M. Rittsteina.

Kurátorem výstavy je Adrian Kukal, zakladatel Galerie Art Point.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Karel Jerie: Češi 1968 – Jak Dubček v Moskvě kapituloval!