Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Karel Cudlín, Jan Dobrovský a Jan Mihaliček: Pot, slzy, La Putyka

1. 11.-30. 11. / Jatka 78 / Divadlo

Do 30. 11. 2023 je v kulturním prostoru Jatka 78, Jateční 1530, Praha 7 (hala 7 a 8 Holešovické tržnice), přístupná velmi zajímavá a krásná výstava Karel Cudlín, Jan Dobrovský a Jan Mihaliček: Pot, slzy, La Putyka.

Výstava je volně přístupná v době otevření Bistra & Baru Jatek78 (PO-PÁ 10.00–23.00, SO-NE – pokud se hraje, otevíráme 90 min. před začátkem představení).

Výstava vznikla ve spolupráci s galerii 400 ASA.
 
Fotografové ze spolku 400 ASA, Karel Cudlín, Jan Dobrovský a Jan Mihaliček, dokumentovali v době přísných protipandemických opatření netradiční zápas souboru Cirk La Putyka s nastalou situací.
V době, která bylo pro mnohá kulturní odvětví téměř likvidační, se herci ze souboru Cirk La Putyka rozhodli pokračovat v činnosti. Navzdory přísným opatřením, která zakazovala shlukování lidí, a tedy úplně znemožnila návštěvy divadel, kin i cirkusů, pokračovala pražská company v programu a experimentovala s formáty představení. Herci například vystupovali ve výlohách obchodů a restaurací, připravovali živý program pro místní rozhlasy na českém venkově nebo po 21 dnů na webu nepřetržitě vysílali výkony vždy jednoho performera na scéně, na které strávil 24 hodin. Fotografové ze 400 ASA tyto experimenty sledovali po dobu jednoho roku.
 
400 ASA je fotografický spolek, který vznikl v roce 2018 a ve kterém spolu působí fotografové Karel Cudlín, Jan Dobrovský, Alžběta Jungrová, Antonín Kratochvíl, Jan Mihaliček a Martin Wágner. Cílem spolku je posilování prestiže dokumentární tvorby. Spolek za dva roky fungování vydal již tři fotografické publikace a zorganizoval mimo jiné i dvě velké kolektivní výstavy.
 
Pro více informací sledujte instagramový profil Galerie Jatka78: https://www.instagram.com/galerie_jatka78/


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Karel Cudlín, Jan Dobrovský a Jan Mihaliček: Pot, slzy, La Putyka