Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Kamila Ženatá: Světy

10. 8.-18. 9. / Galerie Moderna / Malba

Do 18. 9. 2022 bude v galerii Moderna, Masarykovo nábřeží 24, Praha 1, přístupná velmi zajímavá a krásná výstava Kamily Ženaté: Světy.

Jsou tři šamanské cesty: do Dolního světa, Středního světa a Horního světa. Tyto světy propojuje osa, která se nazývá axis mundi – osa světa. Bývá zobrazena žebříkem, kmenem stromu, tyčí… Jsou v ní otvory, jimiž sestupují bohové na zem a skrze něž do jednotlivých světů vstupují šamani. Podobně jako oni do těchto – očím neviditelných – světů vstupuje také Kamila Ženatá. V bývalém benediktýnském klášteře sv. Gabriela v Praze maluje jejich podoby: hvězdy, souhvězdí, galaxie, kosmické sítě, zahrady, hry, brány, květy, světlo, tmu, zvířata na nebi a tamní bytosti. Výstava v GALERII MODERNA nabízí možnost zahlédnout něco z tajností a tajemství její tvorby v klášterním ateliéru.

Kamila Ženatá /1953/ dosud uspořádala na dvě stovky samostatných výstav v Čechách a v zahraničí. Její práce jsou zastoupeny ve státních i soukromých sbírkách.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Kamila Ženatá: Světy