Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Kamila Ženatá: Horizont událostí

Do 19.7.2015 bude v podzemí (a s jedním překvapením v 1.patře) Karlin Studios, Křižíkova 34, Praha 8 (vzadu), přístupná úžasná výstava Kamily Ženaté: Horizont událostí.

V září 2014 sestavila Kamila Ženatá ve svém ateliéru experimentální skupinu osmi žen, které v průběhu několika měsíců podstoupily sebepoznávací proces, během něhož popisovaly své dětství, mapovaly a znovuprožívaly systémy, v nichž byly vychovány, sdílely své příběhy, imaginovaly, vyprávěly sny a malovaly. Využily pobídku k procesu, který odkrývá intimní, skrytá, nevědomá, a tím významná území lidské psychiky. Výsledkem spolupráce je záznam proměny, autentické svědectví, které vyšlo z uzavřeného, „chráněného“ území do veřejného prostoru. První část projektu se odehrává ve sklepě v Karlin Studios. Horizont událostí bude pokračovat druhou částí v brněnském Domě umění v roce 2016.

– 3. cervna v 18 hod: komentovaná prohlídka. Výstavou provedou její autorka a kurátorka.
– 16. června od 19.30 v Karlin Studios scénické čtení hry Lenky Lagronové Horizont událostí (první dějství), které uvede Divadlo Letí v režii Martiny Schlegelové (počet míst omezen, rezervace nutná).
Více informací a vstupenky na www.divadlo-leti.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Kamila Ženatá: Horizont událostí