Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Kamila Štanclová : Grafické ohlédnutí

Do 30.8.2020 bude v Galerii Hollar, Smetanovo nábřeží 6, Praha 1, přístupná velmi zajímavá a krásná výstava Kamily Štanclové : Grafické ohlédnutí.

Kamila Štanclová – narozená 26.3.1945 ve Zvoleně.
Po absolvování SŠUP/1960-1964/ studovala na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě v letech 1965-1971 / zprvu u prof. Dezidera Millyho/, absolvovala v odd. volné grafiky a knižní ilustrace u prof. Vincenta Hložníka.
Po skončení školy mnohokrát vystavovala doma a v zahraničí, v České republice např. v Liberci, Sobotce, Moravské Třebové, Olomouci, Karlových Varech, Opavě, Plzni, v Praze aj. Z významných výstav v zahraničí vzpomeňme ještě výstavu v Esliste Corporation v Taipei, Itabashi Art Museum v Tokyiu, Ecke Galerie Augsburg, na Slovensku v Martine, Bratislavě a letos v Tatranské galérii v Poprade. Věnuje se krásné knize, známkové tvorbě, volné grafice, volné kresbě, exlibris a malbě.
Je členkou Združenia slovenských grafikov, Združenia G.bod a SČUG Hollar.
Žije a tvoří v Bratislavě.

Kurátor výstavy: Pavel SivkoFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Kamila Štanclová : Grafické ohlédnutí