Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Kamila Nora Netik: přírodní krajina (výstavní cyklus Fotografky)

Do 18.2.2016 bude v Galerii Nativ, Bělohorská 92, Praha 6, pro vážné zájemce po předchozí domluvě přístupná zajímavá výstava Kamily Nory Netik: přírodní krajina (výstavní cyklus Fotografky).

V pořadí druhá autorská výstava v rámci cyklu
Fotografky: přírodní, kulturní a duchovní krajina očima žen

Tentokráte v hlavní roli samota, okouzlení, nicota, nezkrotná příroda, smysl bytí a opět žena jako vypravěčka velkého příběhu.

Kamila Nora Netik si vybrala fotografii jako médium své tvorby, protože pracuje s realitou, kterou zachycuje, konzervuje a odhaluje, ale přitom zachovává její přirozenost. Ústředním námětem tvorby autorky je anti-město. V jejích očích je naše kulturní krajina deformovaným obrazem nás samých. Nehledá naše kořeny. Je si jimi jistá. Stylizuje nejen ženské tělo do symbolu retro-geneze našeho lidství v přírodní krajině. Svléká ho nebo ho deformuje do éterických forem, které kotví v krajině. V její práci neexistuje dichotomie umělé – přirozené. Osobitou a ve své podstatě cílenou limitací sociokulturních artefaktů dosahuje jednoty, kterou lze chápat jako naléhavou prosbu návratu k naší přirozenosti. Forma následuje obsah. Její výstavní debut IN FOREST WE TRUST proběhl v roce 2011 v Theater Brett ve Vídni. Další autorskou výstavou byl LEAK v roce 2013 pod hlavičkou Fait galerie.

V rámci výstavy se představí dosud nevystavovane práce.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Kamila Nora Netik: přírodní krajina (výstavní cyklus Fotografky)