Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Kamil Lhoták: Čas zázraků a vynálezů

16. 6.-7. 8. / Galerie Moderna / Malba

Do 7.8.2016 bude v galerii Moderna, Masarykovo nábřeží 24, Praha 1, přístupná krásná a zajímavá prodejní výstava Kamila Lhotáka: Čas zázraků a vynálezů.

Výstava výtvarníka Kamila Lhotáka /1912 – 1990/ jednoho z nejvýznamnějších osobností „Skupiny 42“ i celé generace nastupující koncem 30. let a počátkem 40. let, ukazuje průřez dílem tohoto svébytného malíře mezi roky 1938 – 1988, jak v obrazech, kresbách, tak i v grafických listech, a zhodnocuje všechna tvůrčí období v novém, poněkud odlišném světle, než bylo dosud zvykem.
Obrazy, kresby a grafické listy Kamila Lhotáka jsou svérázné a zcela nezaměnitelné, jsou kouzelným zrcadlem nastaveným technickému 20. století, aby si udrželo v paměti, jak jsme je dík obrazům Kamila Lhotáka prožívali.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Kamil Lhoták: Čas zázraků a vynálezů