Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž k výstavě hudebních plakátů pacientů PN Bohnice

8. 1.-31. 1. / Rock Café / Grafický design

Do 31.1.2018 bude v klubu Rock café, Národní 20, Praha 1, přístupná zajímavá výstava hudebních plakátů inspirovaných muzikoterapií v PN Bohnice.

Rok pracovali pacienti psychiatrické nemocnice na těchto ilustracích. Říkají jim plakáty, jelikož původní myšlenka byla, že si jimi vyzdobí místnost, kde probíhají každou středu muzikoterapie. Na muzikoterapiích se podílí nejen těmito ilustracemi. Během týdne pracují na referátech a připravují si hudební ukázky a tím doplňují tématický program, který pro ně připravují terapeut Martin Chlad a hudební publicista Michael Kyselka (díky kluci!).

Během roku 2017 vzniklo velké množství těchto plakátů a dohromady na nich pracovalo kolem třiceti lidí, kteří oddělením 15 prošli. Převážná část z nich malovala naposledy na základní škole, ale našli odvahu a zkusili to zase. Tím, že jsou použity různé techniky a rukopisy pacientů s různými diagnózami, staly se velkým uměleckým dílem.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž k výstavě hudebních plakátů pacientů PN Bohnice