Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž k Megaton Fashion Show 2015 – soutěži o nejlepší hudební design

1. 2.-28. 2. / Rock Café / Grafický design

Do 28.2.2016 bude v klubu Rock café, Národní 20, Praha 1, přístupná výstava k Megaton Fashion Show 2015 – soutěži o nejlepší hudební design.

„V únoru Rock café již potřetí hostí výstavu soutěžních návrhů jediného klání hudebních designerek a designerů u nás. Prohlédnout si můžete původní návrhy bookletů, plakátů a
merchandise pro kapely i sólové interprety napříč žánry, zrealizované v roce 2015.

Svým hlasem pak můžete rozhodnout o nejlepším díle v každé kategorii od 8. do 22. února na naší facebookové stránce:

https://www.facebook.com/megatonproduction/

Megaton Fashion Show – soutěž o nejlepší hudební design má za sebou šest úspěšných ročníků. V předchozích letech se zúčastnili například Studio Najbrt, Jaromír 99, Daniel Kurz, Milan Kukulský, Marcel Musil,Tomski&Polanski nebo Maťo Mišík – MAToMATIC. Každoročním vrcholem soutěže je módní přehlídka merchandise oblečení, na které se v rolích modelů a modelek předvádějí muzikanti osobně.

Akci už několik let moderuje nezaměnitelný Jan Kunze (Kofe-in). Po molu se prošli Wohnout, Hentai Corporation, MANDRAGE, zakázanÝovoce,Xindl X a desítky dalších.

V loňském roce si trofej z dílny sochaře Lukáš Raise na základě hlasování veřejnosti odnesli mimo jiné Milan Kukulský za vizuál, který vytvořil pro svou kapelu vypsaná fiXa a Jakub Rafael (MC Gey) za skateboard proGarand Brand. Odborná porota v čele s Milanem Caisem a Janem Plecháčem ocenila design Aleše Fulína pro kapelu Zrní.

Umění samozřejmě není objektivní. Hlavním cílem Megaton Fashion Show není hodnotit, ale šířit povědomí o hudebním designu coby svébytné výtvarné disciplíně, která neprávem stojí opomíjená v pozadí. S radostí sledujeme, jak zajímavá díla máme možnost každý rok představit.

Doufáme, že si i díky nám kapely najdou budoucí tvůrce svých vizuálů a že se jejich fanoušci naučí náležitě ocenit, kolik nehudební tvůrčí energie je potřeba v hudebním prostředí vynaložit.

Megaton Fashion Show – Soutěž o nejlepší hudební design má zároveň charitativní charakter. Výtěžek z přidružených aktivit věnujeme každoročně projektům, zaměřeným na podporu dětí a dospívajících ve znevýhodněné sociální situaci. Konkrétně přispíváme na volnočasové aktivity, kde mohou rozvíjet svůj umělecký talent. Minulý rok jsme podpořili brněnský projekt Bojovat srdcem, kterého se pak v rámci vlastních aktivit ujalo Rock café.

Letos nově spolupracujeme s organizací InBáze, z. s., pražským komunitním centrem zaměřeným na podporu migrantů a jejich dětí.

Lýdie, Ivana, Fifi a Simona – Megaton Production, z.s“Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž k Megaton Fashion Show 2015 – soutěži o nejlepší hudební design