Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Juraj Starovecký – Opuštěné hnízdo

1. 8.-8. 9. / Fotografic / Fotografie

Do 8.9.2019 bude v Galerii Fotografic, Stříbrná 2, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Juraje Staroveckého – Opuštěné hnízdo.

Mizející domov. Místo, kde člověk vyrůstal a prožil většinu svého života. Rodiče se odstěhovali, pustý byt je připraven k prodeji. Nyní zde nezbylo nic než prázdné stěny plné vzpomínek. Juraj Starovecký se ve svém fotografickém souboru na takové místo naposledy vrací a pomocí velkoformátové projekce rodinných diapozitivů sem implementuje své vzpomínky. Ve vyklizených pokojích se tak ještě jednou zhmotňují osobní emoce jedné rodinné historie a Starovecký se přitom zamýšlí, co pojem domov vlastně znamená, co jej skutečně utváří, jaké pouto si k němu budujeme a co všechno ho dokáže udržet na jednom bodě v prostoru.

Juraj Starovecký (*1985), absolvoval na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě, v Ateliéru kreativní fotografie Miro Švolíka. Účastnil se výstav po celé Evropě a v roce 2014 absolvoval studijní stáž na Fachhochschule Bielefeld v Německu, odkud přivezl pozoruhodnou publikaci s názvem Guten Tag, která s lehkostí a vizuálním humorem reflektuje podobu a atmosféru současného Německa. Ve svých dalších projektech se s citem a nadhledem věnuje zejména tématům paměti a vztahu člověka a přírody. Žije a pracuje v Bratislavě. www.starovecky.comFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Juraj Starovecký – Opuštěné hnízdo